Jesteś tutaj: strona główna Buderus Zasobniki i bufory

Logalux SM

Logalux SM to biwalentny zasobnik c.w.u. ładowany za pomocą dwóch wężownic. Dolna wężownica zasilana jest przez układ solarny, zaś górna przez dodatkowe źródło ciepła. Zasobnik ten osiąga bardzo dobre parametry pracy dzięki dużej powierzchni wężownic oraz grubej izolacji termicznej, która wykonana jest z twardej pianki PUR, wolnej od związków FCKW.

Czytaj więcej...

Logalux PNR

Logalux PNR to zasobnik buforowy z solarnym wymiennikiem ciepła i wrażliwym na temperaturę zasilaniem obiegu powrotnego.

Wielkopowierzchniowe wykonanie solarnego wymiennika ciepła daje bardzo dobre przenoszenie ciepła, dzięki czemu układ solarny może pracować z niskimi temperaturami obiegu solarnego i wykazuje wysoką sprawność.

Czytaj więcej...

Logalux SL

Logalux SL to biwalentny zasobnik c.w.u. ładowany warstwowo za pomocą syfonu termicznego, w którym zawartość wody nie jest podgrzewana jednocześnie w całej objętości, tylko warstwa po warstwie z góry na dół. Podgrzana woda przemieszcza się ku górze w rurze odprowadzającej ciepło, osiągając poziom, z którego może być pobrana. W ten sposób w bardzo krótkim czasie zostaje osiągnięta stosunkowo wysoka temperatura wody gotowej do użycia a dogrzanie c.w.u. konwencjonalnym źródłem ciepła jest rzadziej wymagane, przez co tańsze.

Czytaj więcej...

Logalux SMS

Logalux SMS to biwalentny zasobnik c.w.u. ze zintegrowaną stacją solarną oraz wbudowaną grupą bezpieczeństwa.

W przypadku Logalux SMS wszystkie komponenty hydrauliczne są zintegrowane z zasobnikiem dzięki czemu instalacja jest szybka, prosta oraz eliminuje ryzyko błędu. Dzięki wbudowanym komponentom oraz możliwości montażu stacji solarnej z prawej bądź lewej strony usytuowanie zasobnika jest praktycznie nieograniczone a wszystkie elementy instalacji są ukryte.

Czytaj więcej...